Dračí doupě | DrD Plus | Asterion | Taria | Proroctví | Legie | Říše Snů Dech draka | e-Shop

Pokyny pro začínající výtvarníky


Základní informace

ALTAR neustále shání nové grafiky, malíře, kreslíře a vůbec každého, kdo je schopen na papír nebo obrazovku nakreslit něco, co se samo sobě podobá. Zde musíme udělat zásadní prohlášení: ALTAR není žádná galerie moderního umění a o "umění", tak jak ho presentuje současná umělecká kritika má jen malý zájem. Pokud svá díla tvoříte litím barvy z plechovky rovnou na plátno, věříte, že na obraze je nejdůležitější jeho název, a váš oblíbený malíř je Milan Knížák, klikněte raději sem.

Pokud je naopak tvým vzorem Boris Vallejo, Julia Bell, Frank Frazzeta, Larry Elmore nebo Chris Achilleos, tak jsi na správné adrese. Aby bylo jasno - nejde nám o jenom o hyperrealismus nebo americkou retuš. Ale jde nám o to, aby obrázky na našich knihách a hrách přitáhly pozornost našich zákazníků - kluků a holek od dvanácti do třiceti let - a ne redaktorů Moderní Revue.


Technické podmínky

Obrázky nám můžeš předat více méně v jakékoliv podobě. Černobílé a malé barevné obrázky scanujeme přímo z originálů, velké barevné obrázky musíme sfotit na diáky. Pokud nám přineseš obrázek přímo na diáku, bude to pro nás jednodušší.

Nemáme vlastně žádné požadavky ohledně malířských technik. Pérovky vypadají nejlépe, když se nakreslí tuší, na autky je nejlepší tužka nebo uhel. Na barvu používá většina našich výtvarníků olej nebo akryl, někdo airbrush, někdo křídu a nebo cokoliv jiného. Důležitý je výsledek.

U všech obrázků je důležitá profesionalita. Někdo může nakreslit docela hezký obrázek na kus pijáku během nějaké nudnější přednášky, ale pokud bude chtít, abychom ho otiskli, udělá lépe, když si k němu sedne doma a překreslí ho tuší na čistý papír. (Samozřejmě, pokud nám chceš poslat jenom něco na ukázku toho, jak kreslíš, nemusíš tomu věnovat takovou péči.)


Jak nás můžeš s ukázkami své tvorby seznámit?

Prosíme, v žádném případě neposílej na žádnou adresu přílohy bez předchozí domluvy. Děkujeme za pochopení.

Design by ALTAR.