Dračí doupě | DrD Plus | Asterion | Taria | Proroctví | Legie | Říše Snů Dech draka | e-Shop

Mistrovství ČR ve hře Jantaris

Nakladatelství ALTAR ve spolupráci s herními kluby pro vás připravilo Mistrovství ČR ve hře Jantaris. Bude probíhat po celý rok formou kvalifikačních turnajů pořádaných na různých místech republiky. Ti nejúspěšnější z jednotlivých kvalifikačních turnajů pak změří své síly v turnaji finálovém.

Kvalifikační turnaje budou pořádány cca jednou měsíčně v různých městech. V následujícím seznamu naleznete postupně upřesňované termíny a místa konání. Finálový turnaj proběhne v červenci 2009 na GameConu.

  5. 10. 2008  Praha (Mezinárodní festival her)
  16. 11. 2008  Olomouc
  10. 1. 2009  Praha
  7. 2. 2009  Plzeň (Plzeňský pišišvor)
  20. 6. 2009  Ostrava (Ostracon) - přihláška


Kvalifikační turnaj


Organizace turnaje

Každý účastník turnaje musí vyplnit přihlášku do turnaje, kde uvede své nacionále a e-mailovou kontaktní adresu.

Účastníci budou rozděleni do skupin po 3 hráčích (v případě, že celkový počet účastníků nebude dělitelný třemi, vznikne jedna nebo dvě skupiny o 4 hráčích). Hraje se švýcarským systémem na 3-4 kola. Časový limit na jedno kolo je 60 minut.

O celkovém umístění rozhoduje celkový počet dosažených bodů prestiže za všechna kola. Vítěz, druhý a třetí se zároveň kvalifikují do Hlavního turnaje o Mistra ČR ve hře Jantaris. Byl-li vítěz nebo více hráčů ze stupńů vítězů již kvalifikováni, kvalifikuje se do Hlavního turnaje o Mistra ČR ve hře Jantaris ten nebo ti hráči, kteří se umístili na 4.-6. místě. (Příklad: Na prvních 5 místech se umístili již kvalifikovaní hráči. Do hlavního turnaje se tak nově kvalifikuje pouze hráč, který se umístil na 6. místě, a již nikdo jiný.)

Oznamování výsledků

Výsledky se oznamují organizátorovi ihned po skončení partie. Časový limit na jednu partii je 60 minut. Nebude-li výsledek oznámen do 15 minut po skončení tohoto herního bloku, má se za to, že všichni účastníci partie z turnaje odstoupili. Odstoupí-li někdo v průběhu turnaje, sdělí to neprodleně organizátorovi.

Ceny pro vítěze

Minimální počet hráčů pro uskutečnění turnaje je 9. Účastníci na prvních třech místech obdrží poukázky na odběr zboží z produkce nakladatelství Altar. Hodnota poukázek bude záviset na počtu účastníků turnaje, a to takto:
9-17 hráčů - 1. místo 400 Kč, 2. místo 300 Kč, 3. místo 150 Kč
18-26 hráčů - 1. místo 700 Kč, 2. místo 400 Kč, 3. místo 200 Kč
27 a více hráčů - 1. místo 1000 Kč, 2. místo 700 Kč, 3. místo 350 Kč

Ti nejúspěšnější (viz Organizace turnaje) z finále se kromě toho kvalifikují do Hlavního turnaje Mistrovství ČR, který proběhne v červenci 2009 na GameConu.

Pravidla hry

Hraje se podle standardních pravidel hry Jantaris se dvěma modifikacemi:

Každá skupina odehraje partii podle standardních pravidel. Hra končí buď podle pravidel, nebo vypršením časového limitu 60 minut.

Je zakázáno se během hry domlouvat – každý hraje sám za sebe. V případě že organizátor zjistí že se hráči mezi sebou domlouvají, má právo je z turnaje vyloučit.

Design by ALTAR.