Dračí doupě | DrD Plus | Asterion | Taria | Proroctví | Legie | Říše Snů Dech draka | e-Shop

Mistrovství ČR ve hře Legie

Nakladatelství ALTAR ve spolupráci s herními kluby pro vás připravilo Mistrovství ČR ve hře Legie. Bude probíhat po celý rok formou kvalifikačních turnajů pořádaných na různých místech republiky. Ti nejúspěšnější z jednotlivých kvalifikačních turnajů pak změří své síly v turnaji finálovém.

Kvalifikační turnaje budou pořádány cca jednou měsíčně v různých městech. V následujícím seznamu naleznete postupně upřesňované termíny a místa konání. Finálový turnaj proběhne v červenci 2009 na GameConu.

  16. 11. 2008  Olomouc
  10. 1. 2009  Praha
  7. 2. 2009  Plzeň (Plzeňský pišišvor)
  20. 6. 2009  Ostrava (Ostracon) - přihláška


Kvalifikační turnaj


Organizace turnaje

Každý účastník turnaje musí vyplnit přihlášku do turnaje, kde uvede své nacionále a e-mailovou kontaktní adresu.

Účastníci budou rozděleni do skupin po 4 hráčích (v případě, že celkový počet účastníků nebude dělitelný čtyřmi, vzniknou 1-3 skupiny o 3 hráčích). V každé skupině odehrají všichno hráči po dvou partiích (vždy jednu s bílými a jednu s černými kameny) s každým ze soupeřů (celkem tedy při 4 hráčích ve skupině 6 partií). Časový limit na jednu partii je 15 minut.

O postupu do finále rozhoduje počet dosažených bodů během základního kola. Za každou partii získá vítěz 2 body, poražený 0 bodů. V případě překročení časového limitu získají oba hráči po 1 bodu, záměrné zdržování hry však může být organizátorem penalizováno.

Do finále postoupí vítěz (hráč s největším počtem bodů) každé skupiny. V případě rovnosti bodů rozhoduje vzájemné skóre.

Ve finále, které se hraje vyřazovacím systémem (dvojice odehraje dvě partie, každý hráč jednu s bílými a jednu s černými kameny, vítěz postupuje) se rozhodne o konečném pořadí v turnaji. Vítěz, druhý a třetí se zároveň kvalifikují do Hlavního turnaje o Mistra ČR ve hře Legie. Byl-li vítěz nebo více hráčů ze stupńů vítězů již kvalifikováni, kvalifikuje se do Hlavního turnaje o Mistra ČR ve hře Legie ten nebo ti hráči, kteří se umístili na 4.-6. místě. (Příklad: Na prvních 5 místech se umístili již kvalifikovaní hráči. Do hlavního turnaje se tak nově kvalifikuje pouze hráč, který se umístil na 6. místě, a již nikdo jiný.)

Oznamování výsledků

Výsledky se oznamují pořadateli turnaje po odehrání všech partií ve skupině. Časový limit na jednu partii je 15 minut. Nebude-li výsledek oznámen do 15 minut po skončení poslední partie, bude se uvažovat, že ani jeden hráč ve skupině nezískal žádný bod. Odstoupí-li někdo v průběhu turnaje, sdělí to neprodleně organizátorovi.

Ceny pro vítěze

Minimální počet hráčů pro uskutečnění turnaje je 8. Účastníci na prvních třech místech obdrží poukázky na odběr zboží z produkce nakladatelství Altar. Hodnota poukázek bude záviset na počtu účastníků turnaje, a to takto:
8-15 hráčů - 1. místo 400 Kč, 2. místo 300 Kč, 3. místo 150 Kč
16-23 hráčů - 1. místo 600 Kč, 2. místo 400 Kč, 3. místo 200 Kč
24 a více hráčů - 1. místo 1000 Kč, 2. místo 700 Kč, 3. místo 350 Kč

Ti nejúspěšnější (viz Organizace turnaje) z finále se kromě toho kvalifikují do Hlavního turnaje Mistrovství ČR, který proběhne v červenci 2009 na GameConu.

Pravidla hry

Hraje se podle základních pravidel včetně vlivu terénu.

Design by ALTAR.